SOSYAL SORUMLULUK

Ortadoğu Holding olarak yaptığımız işler ve projelerle bulunduğumuz topluma ve çevreye  katkı sağlamak en temel hedeflerimizden birisidir. Sosyal sorumluluk projelerimizi eğitim ve kültür alanlarında sürdürmekteyiz. Bu alandaki faaliyetlerimizden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

BEYOĞLU EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı binası benzerleriyle karşılaştırıldığında mükemmel mimari üslubuyla, çağdaş bir kompleks olarak eğitime yönelik ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde planlanmıştır. 2 adet ana binadan oluşan bu yapının toplam inşaat alanı 14.000 m²dir. Bulunduğu bölgeye; gerek fonksiyonelliği ve gerek mimarisi ile canlılık getiren Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı’nın bu güzide eseri şu an Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak hizmet vermektedir.

SANCAKTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

Sancaktepe Kültür Merkezi; özgün, estetik ve fonksiyonel bir tasarıma sahip yapı olmasıyla çok amaçlı ihtiyaçların karşılanmasına imkan sağlamaktadır. Bulunduğu lokasyonun avantajını da kullanarak, yakın ve uzak çevredeki nikah salonu ihtiyacını karşılamanın yanı sıra aynı zaman da sempozyum, toplantı, gösteri, tiyatro ve konser gibi çok amaçlı aktivitelere ev sahipliği yapacak donanıma da sahiptir. 290 kişilik ve 460 kişilik iki adet nikah salonu, 550 kişilik yemekli nikah – düğün toplantıları yapılabilecek bir başka salonu bulunmaktadır. Ayrıca oditoryum şeklinde planlanan 830 kişilik büyük salonumuz her türlü toplantı düzenlenecek şeklinde düşünülmüştür. Toplam da 13.020 m² kapalı alana sahip açık kapalı otopark ve diğer yardımcı donatıları ile teknolojinin ve estetiğin buluştuğu göz kamaştırıcı bir mimari eser olarak uzun yıllar bölgeye hizmet edecektir.

 

GÜNEYSU EĞİTİM MERKEZİ

Rize Güneysu’da 6 ay gibi kısa bir sürede yapılan ve Haziran 2007’de hizmete açılan Güneysu Kültür Merkezi, geleneksel Karadeniz mimarisinin çizgileriyle tasarlandı. Yöre mimarisinin en önemli özelliği dış cephe ahşap uygulamalarıyla göz alıcı bir görünüme sahip Güneysu Kültür Merkezi’nde 16 adet misafir odası, 1 adet 700 kişi kapasiteli düğün ve toplantı salonu buna ek olarak halk eğitim salonları yer almaktadır. Ortadoğu Grup sosyal amaçlı hazırladığı projeyi Milli Eğitim Bakanlığı ve Rizelilerin hizmetine sunmuştur.