İNSAN KAYNAKLARI

NEDEN ORTADOĞU?

Girişimcilik kültürü ciddi bir ekip çalışması ve takım ruhu gerektirir. Tamamen yerli sermayesi ile girdiği her sektörde marka projeler ve örnek işler ortaya çıkarması, Ortadoğu Holding’un tüm çalışanları için gerçek bir girişimcilik kültürünü deneyimleme imkânı sağlamaktadır.

Büyük bir ailenin parçası olan çalışanlarımız, aynı zamanda profesyonel iş yaşamının getirdiği zorlukları, girişimcilik kültürü içerisinde birbirine kenetlenebilen bir ekip ruhuyla aşmaktadır. Holding olarak hayata geçirdiğimiz projelerin; topluma katkısının üst düzeyde olması ve grubumuzda kurumsal sosyal sorumluluk bilincinin yerleşmiş olması, çalışanlarımız için ayrı bir motivasyon kaynağıdır. Bu durum çalışan memnuniyetinin üst düzeyde olmasının en büyük etkenlerinden birisidir.

İNSAN KAYNAKLARI YAKLAŞIMIMIZ

Modern İnsan Kaynakları uygulamaları ışığında; işe alım, kariyer gelişimi, ücretlendirme ve yan haklar, performans yönetimi alanlarında güncel ve bilimsel altyapısı olan sistemleri takip etmekteyiz.

İşe alım uygulamalarımız arasında; yetkinlik bazlı ve bilişsel mülakatlar, grup ve panel mülakatları, vaka/sunum çalışmaları, kişilik envanterleri ve farklı becerileri ölçmeye yönelik test çalışmaları bulunmaktadır.

Grubumuzda başlayan yeni çalışma arkadaşlarımızın unvan ve seviyeleri, uluslararası kabul görmüş metodolojiler çerçevesinde belirlenmiştir. Bu bakımdan işe başlayan arkadaşlarımızın kariyer planlamaları ve ücret politikaları sistemsel olarak yapılmaktadır.

Çalışanlarımızın performans değerlendirmeleri de yıllık olarak ölçümlenmekte ve sonuçlar çalışanlarımızın ücret paketine yansıtılmaktadır. Performans değerlendirme sistemimiz, hedef ve yetkinlik bazlı olup yönetici, takım ve insan kaynakları değerlendirmeleri ışığında elde edilen sonuçlara göre eğitim ve geliştirme uygulamalarına çıktı vermektedir.

Grubumuz; sürekli öğrenme ilkesi ışığında, ihtiyaç olduğu belirlenen alanlarda çalışanlarına mümkün olan en üst düzeyde eğitimlerin verilmesini hedeflemektedir. Bu çerçevede iç ve dış eğitmenler tarafından, gerek mesleki/teknik içerikte, gerekse sosyal ve kişisel gelişim odaklı eğitimler sürekli olarak devam etmektedir.

GELECEK ALGIMIZ

İnsan Kaynakları olarak hedefimiz; mutlu, sağlıklı ve motivasyonu yüksek çalışanlarımıza, etkin sistemsel altyapı ve kendilerini gerçekleştirebilecekleri bir çalışma ortamı sunarak organizasyonumuzun sürekli gelişmesini ve başarılı olmasını sağlamaktır.

Gelecek algımızı; dünyada sayılı projelerin üstesinden gelebilmiş, alanında kendini ispatlamış çalışanlarla global marka değerine ulaşmış bir organizasyon oluşturmaktadır.

YAŞAM ALANLARIMIZ

Çalışma ortamımızın; çalışanlarımızın konforunu artırıcı, ergonomik bir tasarımda olmasına ve kullanılan renklerin doğaya özdeş ve sakinleştirici tonlarda olmasına dikkat ediyoruz.

AİLEMİZİ TANIYALIM

Grubumuz, sahip olduğu misyon ve vizyonu ile 1981 yılından bugüne faaliyet gösterdiği alanlarda devamlı büyümektedir. Çalışan sayımız da bu paralelde her geçen gün artmaktadır. Aramıza katılan yeni arkadaşlarımız ile büyük bir aile olduğumuz inancındayız.

Grubumuzu bugüne getiren ve istikrarlı büyümesinde çok ciddi emek harcayan “Aile Büyüklerimizin” ve “Ailemizin Genç Üyelerinin” Ortadoğu Holding hakkındaki görüşlerini aşağıda bulabilirsiniz.

ÜNAL EKİNCİŞantiye İdari Amiri
İnşaat Grubu

1981 yılında mütevazı koşullarda kurulan Ortadoğu Holding’in bugün yüzlerce çalışanına iş kapısı, binlerce insana aş kapısı olması aynı zamanda ülkemiz ekonomisine büyük değerler kazandırması takdire şayan bir durumdur. Ben de; kuruluşundan hemen sonra bu mütevazı aileye katılıp birlikte büyüyerek bugün kocaman bir aileye ulaştığımızı görmekten gurur duymaktayım.

 
ERŞAT ESENKıdemli İş Analisti
Enerji Grubu

Ortadoğu benim için; “alanında çok başarılı yöneticilerin idaresinde, genç ve dinamik takım arkadaşları ile sürekli kendimi geliştirme imkanı bulduğum, ülke ve toplum refahına katkı sağlayarak eğitimi pratiğe dönüştürdüğüm, saygı ve sevginin hâkim olduğu bir aile ortamında yaşamak” demektir.

 
MELTEM GÜNDÜZMedya ve Kurumsal iletişim Sorumlusu
Sağlık Grubu

1981 yılından itibaren sürekli büyüyen, farklı, yeni, ülke ekonomisine katkıda bulunan yatırımlar yapan Ortadoğu Holding’de çalışmak; benim için gurur ve güven verici. Ortadoğu Holding bünyesinde çalışmak bana  mutluluk veriyor.

 
AHMET ÇİÇEKCİEnerji Ticaret Uzmanı
Enerji Grubu

Ortadoğu benim için 3 kelime; aile, sıcaklık ve okul…

 

BİZDEN BİRİ OLMAK İÇİN

Organizasyonumuzda farklı dallarda eğitim görmüş, tecrübeli ya da yeni mezun adaylar için iş fırsatları oluşabilmektedir. Tüm pozisyonlar için adaylardan temel beklentilerimiz;

  • Kendine Güven,
  • Pozitif Düşünebilme,
  • Yeniliklere Açıklık,
  • Kuvvetli İletişim ve İkna Becerisi,
  • Takımdaşlık Ruhu,
  • Kendini Motive Edebilme Becerisi’dir.